Ferie zimowe 2016 we Wrocławiu

Ferie zimowe we Wrocławiu 2016

Tegoroczne ferie zimowe we Wrocławiu zaczynają się już 1 lutego. Jak zwykle miasto przygotowało szereg propozycji spędzenia wolnego czasu dla młodszych i nieco starszych uczniów. Ofertę zimowych półkolonii i innych zajęć sprawdzisz poniżej.

ZAJĘCIA BEZPŁATNE:

1. Centra Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży (dawne świetlice środowiskowe) - w 25 punktach w całym mieście odbędą się zajęcia zorganizowane w czasie ferii. Szczegółowe informacje wkrótce na www.wroclaw.pl.

2. Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Multicentrum  przygotowała ciekawą ofertę dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Szczegółowe informacje wkrótce na www.biblioteka.wroc.pl.

3. Centrum Edukacji Społecznej - zapraszamy na "Ferie na sportowo" na Brochowie. Szczegóły tutaj.

4. Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej "Skałka" zaprasza na "Ferie na sportowo" na Nowym Dworze. Szczegóły wkrótce na www.skalka.wroclaw.pl.

5. Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży (przy ul. Kołłątaja 20) zaprasza w czasie ferii do swoich pracowni. Szczegółowy program dostępny będzie po 18 stycznia na stronie www.mdk.wroclaw.pl

6. Młodzieżowe Centrum Sportu zaprasza na "Zimowy Turniej Piłkarski" - rywalizacja w siedmiu kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników otrzyma bilet na mecz WKS Śląsk Wrocław. Więcej informacji: www.mcs.wroc.pl.

7. Kontury Kultury oferują warsztaty artystyczne "Zimowa Akademia Filmu Animowanego" dla dzieci w w wieku 6-12 lat. Szczegółowe informacje: www.konturykultury.art.pl.

8. Muzeum Miejskie Wrocławia organizauje cykl warsztatów pn. "Kieszonkowe dzieła sztuki. Tajniki polskich banknotów". Zajęcia przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Dodatkowe informacje: www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl.

9. Fundacja Opieka i Troska zaprasza na ferie w Starej Piekarni - cykl zajęć plastycznych i ceramicznych oraz bal karnawałowy. Szczegółowe informacje: www.opiekaitroska.pl.

 

ZAJĘCIA PŁATNE:

1. Półkolonie kulinarne

Organizator: Akademia Młodego Kucharza

Półkolonie pełne różnorodnych smaków i własnych prób kulinarnych. W programie także gry i zabawy, zajęcia artystyczne i wiele innych ciekawych atrakcji.

2. Ferie zimowe w Światowidzie

Organizator: Światowid

Podczas ferii Ośrodek jak co roku zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej na pięciodniowe turnusy zajęć artystyczno-rekreacyjnych. 

3. Półkolonie akrobatyczne 

Organizator: Akro-Smyk

Organizatorzy zapraszają na profesjonalnie wyposażoną salę gimnastyczną wszystkie chętne dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Program zajęć dostosowany do możliwości wszystkich dzieci.

4. Ferie z roboklockami

Organizator: Roboklocki.pl

Ferie z Roboklockami to zaproszenie dla dzieci, aby spędzić ferie zimowe w sposób ciekawy i kreatywny. Oferta wyjazdowa.

5. Zimowe półkolonie na łyżwach

Organizator: Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Mali Architekci wyruszą tej zimy w dwie niezwykłe podróże. Na każdego czeka specjalny Pakiet Podróżniczy Małego Architekta, wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i otwartą głowę!

6. Kreatywne ferie w Krzywym Kominie

Organizator: CRZ Krzywy Komin

Zimowa oferta dla dzieci w wieku 6-13 lat będzie obfitowała w interesujące warsztaty, zabawy oraz wycieczki, które pobudzą kreatywność i wyobraźnię najmłodszych.

7. Aquaferie w Aquaparku 

Organizator: Aquapark

Aquapark Wrocław zaprasza na wodne ferie dla dzieci 7-12 lat, wypełnione pływaniem, zabawą i przygodami rodem z kart pirackich powieści. W ofercie całodzienny pobyt w kompleksie Basenów Rekreacyjnych, pod opieką wykwalifikowanych instruktorów i animatorów.

8. Zimowe półkolonie sportowe w Hasta La Vista

Organizator: Hasta La Vista

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-12 lat na sportowe ferie we Wrocławiu. Półkolonie dla dzieci i młodzieży to idealna forma aktywnego wypoczynku w miejscu zamieszkania.

9. Ferie w Technoludku "Wiem to"

Organizator: Centrum Edukacyjne „Technoludek”

Technoludek zaprasza dzieciaki w wieku 7-11 lat na naukowe półkolonie zimowe. W programie zajęcia z robotami, geologia, warsztaty kulinarne i wiele innych atrakcji, m.in. warsztaty z najmniejszymi robotami świata.

10. Ferie z Wrocławskim Teatrem Młodych w Animie 

Organizator: Klub Anima

Każdego dnia dzieci będą miały okazję przeżyć niezapomniane przygody pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, aktorów i wokalistów, występujących na scenach całej Polski.

11. Półkolonie zimowe "Brainy - Mały odkrywca"

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 47

Mały Odkrywca – dzieci w formie zabawy samodzielnie odkrywają otaczający ich świat prowadząc arcyciekawe eksperymenty. Na dzieci czekają m.in. doświadczenia z kuchni molekularnej.

12. Półkolonie zimowe "Brainy - Mały konstruktor"

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 47

Dzieci zajmą się budowaniem robotów i konstrukcji mechanicznych z klocków Lego Mindstorms oraz Lego Education WeDo. 

13. Półkolonie zimowe "Brainy - Mały artysta"

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 47

Dzieci poznają różnorodne techniki artystyczne i zabawią się w projektantów.  

14. Ferie jeździeckie na Partynicach 

Organizator: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

Wrocławski Tor Wyścigów – Partynice po raz kolejny organizuje jeździeckie ferie zimowe dla dzieci (w wieku od 6 do 12 lat).

15. Ferie z fotografią dla młodzieży 

Organizator: NOT Wrocław

Podczas tegorocznych wakacji na uczniów gimnazjów i liceów czeka ciekawa propozycja warsztatów fotograficznych we Wrocławiu prowadzonych przez znaną szkołę kursfoto.pl.

16. Akademia zimowa Matchpoint 2016 

Organizator: Matchpoint

Ferie zimowe w centrum sportowo-rekreacyjnego MATCHPOINT dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.

17. Intensywny kurs nauki jazdy na łyżwach dla dzieci

Organizator: Centrum Treningowe Spartan

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na lodzie jak również dla chcących doskonalić swoje umiejętności.

18. XIX Artystyczne warsztaty wokalne z Mariuszem Kiljanem

Organizator: ODT Światowid

Tegoroczne, XIX Artystyczne Warsztaty Wokalne poprowadzi Mariusz Kiljan. Warsztaty są adresowane do młodzieży w wieku 15+ i tradycyjnie odbędą się podczas szkolnych ferii zimowych. 

19. Półkolonie artystyczne na Krzykach

Organizator: MDK Krzyki

MDK Krzyki zaprasza w czasie ferii do swoich pracowni na całodzienne warsztaty. Szczegółowy program dostępny będzie po 22 stycznia.

20. "Poznajemy świat" - zimowe warsztaty artystyczne

Organizator: CK Zamek

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat będą podróżą przez odmienne kultury, tradycje i zwyczaje.

21. Półkolonie "Naukowa zima"

Organizator: Fundacja Omniveda

Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Składa się z doświadczeń naukowych, wypraw badawczych oraz gier i zabaw ruchowych.

22. Półkolonie w Gimnazjum nr 17

Szczegóły: koloniewroclaw.pl

23. Półkolonie zimowe w Humanitarium

Organizator: Ogrody Doświadczeń Humanitarium

 

Źródło: portal www.wroclaw.pl

Tagi: