Pracownie PajdArt na Brochowie

materiały organizatora

W Ośrodku Centrum Edukacji Społecznej na Brochowie od 5 października ruszają bezpłatne warsztaty plastyczne oraz teatralne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, organizowane przez Towarzystwo Kultury Czynnej. Serdecznie zapraszamy!

WARSZTATY PLASTYCZNE są kontynuacją warsztatów prowadzonych w semestrze wiosennym. Przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty skupiają się na zabawie formą, mają na celu rozwijanie poczucia estetyki, wrażliwości i wyobraźni. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami rękodzielnictwa, zdobnictwa, dekoracji (z użyciem koralików, cekinów, kolorowych bibułek i wstążek), sami wykonają przedmioty rzemiosła artystycznego, bibeloty z wykorzystaniem różnych technik plastycznych (malowanie na szkle, wycinanie z filcu i kolorowych papierów). Ponadto będą mieli okazje do tworzenia artystycznych przedmiotów, również z materiałów z odzysku i półproduktów. Warsztaty prowadzi Zuzanna Sakowska - absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, bibliotekoznawca, biblioterapeuta, florystka, od dziesięciu lat prowadząca plastyczne warsztaty twórcze, warsztaty rękodzielnicze z dziećmi i młodzieżą, seniorami. Korektorka książek wydanych przez Towarzystwo Kultury Czynnej.

WARSZTATY TEATRALNE 

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy teatralnej. Warsztat jest międzypokoleniowy - w każdym wieku chętni znajdą dla siebie w nim miejsce. Prowadząca Jolanta Sakowska, animator, reżyser teatralny ma duże doświadczenie w prowadzeniu grup międzypokoleniowych. Jeżeli zgłoszą się sami młodzi lub sami dorośli też będzie ciekawie. Wspólnie z uczestnikami wybierzemy temat do realizacji. Praca zakończy się pokazem.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu "Pracownie PajdArt na Brochowie - sztuka w akcji" dofinansowywanego przez Gminę Wrocław, a realizowanego przez TOWARZYSTWO KULTURY CZYNNEJ. 

Zapisy: mailowo: tkcbiuro@interia.pl, tel. 663 781 530 lub proszę przyjść osobiście na warsztaty.
Więcej informacj na stronie: https://www.facebook.com/Pracownie-PajdArt-na-Brochowie-Sztuka-w-akcji-1...

Tagi: