Poradnictwo

Subscribe to RSS - Poradnictwo
materiały własne

Poradnictwo obywatelskie na Brochowie

UWAGA! Do końca sierpnia trwa przerwa wakacyjna. Na kolejne porady prawne oraz konsultacje z pracownikiem MOPS zapraszamy we wrześniu.

Mieszkańcy Brochowa i okolic mogą skorzystać w Ośrodku Centrum Edukacji Społecznej z oferty bezpłatnych porad obywatelskich, wśród których znalazły się porady prawne oraz konsultacje z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

źródło: www.freeimages.com

Porady prawne na Brochowie

UWAGA! W lipcu i sierpniu biuro porad prawnych jest nieczynne. Na kolejne bezpłatne konsultacje prawne zapraszamy mieszkańców Brochowa we wrześniu.

Jak napisać prawidłowo pismo do sądu albo rozwiązać sprawę ze spółdzielnią mieszkaniową? Gdzie zwrócić się w razie problemów z rozpatrzeniem reklamacji? Na tego typu pytania mieszkańcy Brochowa mogą uzyskać odpowiedzi w Ośrodku CES w każdy wtorek i co drugą środę miesiąca, w godz. 16:00-18:00.

Nieodpłatna pomoc prawna w ramach programu rządowego już we Wrocławiu

Od początku roku 2016 na terenie Polski rozpoczął funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Od stycznia we Wrocławiu dostępnych jest 25 takich punktów.

materiały własne
pogotowie mediacyjne

Pogotowie mediacyjne

Spór z sąsiadami, brak porozumienia w rodzinie, konflikt małżonków, niezgoda na rozwód, sprzeczne interesy w zespole, nieporozumienie wspólników, rozbieżność dążeń, zatarg o mienie… nie muszą ciągnąc się latami. Pogotowie Mediacyjne to bezpłatna pomoc w rozwiązywaniu sporów metodą mediacji.